Maj w APACZU, czyli... czas na RAJD!

Aktualności » Maj w APACZU, czyli... czas na RAJD!

 

 

Trasa rajdu biegnie przez południowo-zachodni stok Jasienia, przez miejscowości: Mszana Górna i Łętowe. Uczestnicy będą mieć do pokonania około 30 km. Oprócz tek trasy okolica ma wiele innych, równie atrakcyjnych dla jeźdźców, dlatego nasza stajnia staje się coraz bardziej popularna.

            Dzięki temu, że udało nam się zorganizować Puchar Małopolski, odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, gdzie odbywają się kolejne zawody w ramach Małopolskich Rajdów Konnych, nie są tak duże – nie przekraczają 100-200 km.

Same zawody rozgrywane są na normę czasową. Nie można zatem przejechać trasy wolniej niż z prędkością 9 km/h, ani szybciej niż 14 km/h. Pokonanie trasy biegnącej stokiem Jasienia będzie zatem trwało w granicach: 1 godzina 50 minut – 3 godziny 20 minut.

Udział w rajdach mogą wziąć wszyscy chętni, którzy potrafią jeździć konno.

Rajdy zabezpiecza Grupa Podhalańska GOPR, który to w tym roku na prośbę organizatora przygotował warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci. GOPR zabezpiecza trasę od strony medycznej i ratunkowej. Konie są pod nadzorem lekarzy weterynarii. Ich zdrowie jest równie ważne jak zawodników.